Na 19. sjednici Općinskog vijeća Sanski Most, koja je održana jučer, predložene su inicijative i vijećnička pitanja;
Farko Alagić (SDA): Podnio je inicijativu prema kolegiju vijeća da se u dogledno vrijeme planiraju nagrade i pohvale za članove Udruženja logoraša Sanskog Mosta i predsjednika Sadmira Alibegovića.
Drugo pitanje vijećnika Alagića bilo je namijenjeno Turističkoj zajednici Sanskog Mosta, a tiče se postavljanja turističke signalizacije.
Aiman Sawanda (SDP): Uputio je inicijativu Općinskom fondu za komunalne djelatnosti i infrastrukturu u vezi uređenja ulice Meše Selimovića (iza autobusne stanice), a tiče se visokog rastinja i velikog broja gnijezda vrana.
Dževida Hasić (NES): Postavila je pitanje o mogućnosti planiranja 100.000 KM rebalansom budžeta za NK “Rudar”, te pitanje o video nadzoru grada zbog sigurnosti građana.
Rufad Kadirić (NES): postavio pitanje o mogućnosti premještanja kanti za smeće u Prijedorskoj ulici prilikom rekonstrukcije rasvjete?
Nirzad Karamujić (NES):Postavio pitanje o postojanju registra iznajmljivača objekata u Sanskom Mostu i da li se vrši inspekcijski nadzor?
Predložio je i izgradnju centralnog spomen- obilježja Operacija Sana 95.
Admir Mušanović (SDA): Tražio odgovor od PU Sanski Most, da li je utvrđen identitet počinilaca provala u Sanskom Mostu i koliko je prijavljeno krivičnih djela- pljačka.
Načelnik Mensur Seferovic prilikom svog obraćanja odgovorio je odmah na dio pitanja, a kada je u pitanju Prijedorska ulica najavio totalno novi izgled i intenciju zabrane parkiranja vozila u istoj, osim za dostavna vozila.